-

Úvodní ročník RWG 2022 úspěšně dokončen

Úvodní ročník RWG 2022 úspěšně dokončen

O posledním únorovém víkendu jsme uspořádali první akci pod hlavičkou Rhinos Praha RHINOS WINTER GAMES 2022. V sobotu měli svůj turnaj devítiletí v coach pitchi a v neděli se utkali sedmiletí, kteří hráli zjednodušený t-ball.

Do proseckého Sportcentra se jak v sobotu, tak i v neděli sjelo vždy po sedmi týmech z celých Čech. Největší zastoupení měla pochopitelně Praha, se čtyřmi týmy v každé kategorii. Žádný z týmů však nebyl pořadatelský, neboť Rhinos zatím nedisponují žádným hráčským kádrem, ten se nyní teprve rodí.

Sobotní zápasy přinesly velmi vyrovnané zápasy. Z každé skupiny postoupili do semifinálových bojů dva pražští zástupci Eagles Praha Green a Tempo Praha a dva mimopražští zástupci Třebíč Nuclears a Sokol Hluboká. V zápasech o páté až sedmé místo si to rozdali Praotci Roudnice, SaBaT Praha a Eagles Praha White. Úspěšnějšími v semifinálových kláních byli hráči Eagles Praha Green, když porazili druhý pražský tým Tempo 7:4. Druhé semifinále skončilo 5:3, z vítězství se radovali hráči z Třebíče. Hluboká tak hrála o bronz s Tempem, zápas skončil 5:3 ve prospěch Sokola Hluboká. Ve finálovém zápase měli o trochu více sil Eagles Praha Green, když porazili své soupeře z Vysočiny 4:2 a odvezli si tak prvenství v kategorii U9.

V neděli přijeli na Prosek stejné pražské týmy, tj. Eagles Praha Green, Eagles Praha Whitel, SaBaT Praha a Tempo Praha. Jediným mimopražským zástupcem, který se na Proseku objevil i v sobotu byli hráči Sokola Hluboká. Zbylými dvěma týmy byli Miners Kladno a Orli Choceň. Všech sedm týmů předvádělo po celý den statečně boje a bylo vidět jak se většina týmů lepší zápas od zápasu ! Ačkoliv v tomto turnaji nebylo nejdůležitější vítězství, musíme pogratulovat hráčům Eagles Praha Green, kteří napodobili své starší kamarády ze soboty a v nedělním finále zvítězili nad Orli z Chocně 13:5. Bronz si stejně jako v sobotu odváží hráči z Hluboké a čtvrtí stejně jako v sobotu končí hráči Tempa Praha.

Velké poděkován patří všem hráčům, trenérům a rodičům za skvělé zápasy a povzbuzování svých týmů na turnaji. Je nutné poděkovat všem rozhodčím na turnaji, speciálně v sobotu, kdy byly v hale více než 12 hodin. Musíme poděkovat také České Baseballové Asociaci za zapůjčení zástěn. V neposlední řadě musíme poděkovat i Sportcentru Prosek za skvělé zázemí. Pevně věříme, že se s RHINOS WINTER GAMES opět za rok vrátíme do Sportcentra Prosek, už o rok zkušenější s organizací halového turnaje.

Výsledky turnaje včetně konečného pořadí jsou k dispozici zde.


Aktualizováno: 27.02.2022