-

Na konci tohoto týdne startují Rhinos Winter Games

Na konci tohoto týdne startují Rhinos Winter Games

Již následující víkendu proběhnou ve Sportcentru Prosek halové turnaje mladších žáků ve zjednodušených formách baseballu.

V sobotu odehrají svůj turnaj devítiletí, kteří budou hrát coach pitch (pálkařům nadhazuje vlastní coach) a v neděli se na Proseku představí sedmiletí, kteří budou hrát zjednodušenou formu t-ballu (s coachem na první metě).

Velikost haly neumožnila pořadatelům vybudovat dvě hřiště pro zápasy devítiletých, proto se celý program odehraje na jednom hřišti. První zápas sobotního maratonu začíná již v 8:45 a finále je naplánováno až na 19:15. Sobotního turnaje se zúčastní sedm týmů, čtyři z Prahy (dva týmy Eagles a po jednom z Tempa a SaBaTu) a tři mimopražské - Praotci Roudnice, Sokol Hluboká nad Vltavou a Třebíč Nuclears.

V kategorii U7 bude možné postavit dvě hřiště v hale a proto nedělní program nebude tak časově náročný jako ten sobotní. I v neděli se v kategorii sedmiletých představí sedm týmů, čtyři pražské, úplně stejné jako v kategorii devítiletých. Z mimopražských se na Proseku objeví hráči Sokola Hluboká, Miners Kladno a Orli Choceň.

Ačkoliv se jedná jen o zpestření zimní přípravy, bude zajímavé sledovat, kdo si přiveze na Prosek nejlepší formu a odveze si některý z pohárů pro nejlepší týmy turnaje.

Pevně věříme, že v příštím roce by se na turnaji mohl objevit alespoň jeden tým pořadatele Rhinos Praha.


Aktualizováno: 21.02.2022